دختران سیاستمدار(ازدواج اینترنتی)

دختران سیاستمدار(ازدواج اینترنتی)

مدت زیادی منتظر بودیم
آخه بعد از این همه گرفتاری خواستیم برویم شمال کنار دریا تفریحی و تفرجی کنیم.
هر روز لحظاتی با خانواده درباره این سفر سخن می گفتیم:
این که چه چیزی نیاز است؟
کجا برویم؟
با کی برویم؟
دوربین یادمان نرود؟
کمی پول پس انداز کنیم؟
و....
بالاخر تابستان شد و وقت حرکت.
ما که ماشین نداشتیم بابا با دوستش صحبت کرد تا ماشین او را امانت بگیرد. ظاهر ماشین تمیز بود و از این که توانسته بودیم ماشینی برای سفر جور کنیم خوشحال بودیم.
چند ساعتی در خیابان بودیم که مامان گفت بوی سوختنی و دود میاد.
ماشین جوش آورده بود
سریع کنار کشیدیم.
بعد از چند ساعت بالاخر ماشین امداد خودرو آمد. کاپوت را بالا زد و نگاهی به موتور کرد و نچ نچی کرد و گفت مال موتوره، موتور ماشین قبل جوشکاری شده بود الان باز شده.
بعد از آن هم پول زیادی گرفت و ما را به شهرمان برگرداند.
اگر چه سال‌های زیادی از این موضوع گذشته ولی هنوز که هنوز است خاطره تلخش در کام مان مانده است. بابا همیشه خودشو سرزنش می‌کنه که چرا در ماشین بهتری را امانت نگرفته است.
...........

ازدواج سفری است که باید حسابی برای آن توشه تهیه کنیم و بیگدار به آب نزنیم. اگر با دقت و تحقیق جلو نرویم کام خودمان و افراد خانواده عمری تلخ می‌شود. بزرگان فرموده اند: «ره چنان رو که رهروان رفته اند.» و «روزه شک دار نگیرید.» ازدواج در فضای حقیقی به تحقیق و بررسی زیادی نیاز دارد این امر در ازدواج اینترنتی خیلی حساس‌تر می‌شود. در ازدواج اینترنتی «ضمیرناهشیار» و «قوه خیال» کولاک می‌کنند و «قدرت بینش و شناخت» گرفتار تند با هیجانات و آرزوها می ‌شود. بنابراین باید خیلی دقت کرد. چه کنیم که گرفتار تندباد هیجانات و احساسات نشویم:
الف) «از نظر شرعی» هیچ اشکالی ندارد انسان مانند حضرت شعیب برای دخترانش خواستگاری کند. دختر هم می‌تواند از پسرخواستگاری کند. اما نباید فراموش کنیم که پسری چون حضرت موسی یافت نمی شود. حضرت موسی آن قدر صبور و بردبار بوده که بیشترین داستان های قرآنی مربوط به ایشان و اذیت های قوم بنی اسرائیل است. او پیامبر اوالعظم است. داستان ایشان با پسری که ظرفیت ندارد و خواستگاری دختر را برای صفات نداشته خود و خانواده اش امتیاز حساب می کند تا آخر عمر سرکوفت می زند متفاوت است.
ولی «از نظر روان شناختی» با طبیعت زنانه و جلوه ناز بودنش سازگاری ندارد که او به آقایی اعلام نیاز کند. مطمئن باشید اگر آقایی به ازدواج با شما فکر کند نیازی به گفتن شما نیست او سراغ شما می‌آید. ممکن است کسی بگوید من مواردی را سراغ دارم که دختری خواستگاری کرده است و موفق هم بوده اند، خواهیم گفت: از استثنا سخن نمی گوییم و با طناب باریک ان به چاه انتخاب نمی رویم.
ب) اگر پسری از دختری در فضای مجازی خواستگاری کرد چه کند؟ خب وقتی فتنه ها زیاد باشد باید خوش بین نبود. نباید با او با تندی سخن گفت و نباید با او خوش و بش کرد. و نباید با دعوت او ساعات زیادی برای رسیدن به شناخت چت کرد و گفت وگو.

سؤال، مگر چه می‌شود؟
تجارب مشاوران ازدواج می گوید در این صورت چند امر ممکن است اتفاق بیفتد. در دام فریب افراد شیاد گیر بیفتید. اسیر تفریحات تفننی کسی شوید که هم زمان با دختران زیادی مانند شما ارتباط دارد و یا این که به او انس بگیرید و اسیر عواطف و احساسات شوید و در وقت انتخاب احساس حرف اول را بزند نه عقل و منطق.

چه باید کرد؟
بهترین راه این است که خانواده را مطلع کنید و به درخواست پسر حتی چند دقیقه هم صحبت نکنید. بگویید من در درجه اول باید با والدین که عمری برایم زحمت کشیده اند و خالص ترین دوستان و مشاورانم هستند هم اندیشی و مشورت کنم. اگر اجازه دادند شماره تلفن پدرم را می دهم تا پدر یا مادرتان در باره اصل خواستگاری صحبت کنند. و بعد از پذیرش با خواستگاری حضوری زمینه تحقیقات را فراهم کنند.

چرا این طوری؟
چون در مسیر زندگی ممکن است هم سبب بدبینی شود الان پسر امتیاز و روشن فکری می داند ولی وقتی مسؤولیت ها روی کار آمد و انتظارات زندگی خودش را نشان داد و مشاجراتی رخ داد ممکن است پسر شروع کند به ایراد گرفتن که تو اگر وفا دار بودی به بابا و مامانت رحم می کردی و در غیاب آنها که برایت زحمت کشیده بودی با من صحبت نمی کردی و مشورتی با آنها می کردی تو که به پدر و مادرت پشت کردی از کجا معلوم با من وفا دار باشی؟ از کجا محلوم که اگر پسری بخواهد با تو صحبت کند با او همسخن نشوی؟

غیرت مردانه
مردانی که درجه غیرتشان حساس‌تر است نسبت به ازدواج اینترنتی بعدا گرفتار مشکل می شوند. یعنی به این راحتی نمی توانند به خانمی که آشنا شده اند اعتماد کنند. هر چند که در ابتدا براساس هیجانات مثبت زیاد و شور این غیرتی بودن خودش را نشان ندهد.

مادر شوهر
در فرهنگ ایرانی مادرشوهر تمایل دارد برای فرزندش خودش دست و آستینی بالا بزند خوش ندارد دیگران عروسش را انتخاب کنند. اگر مادری احساس کند که او در گزینش عروس نظری نداشته نمی تواند فردا با او کنار بیایید و از همه بدتر این که احساس کند دختری فرزند گلش را تور کرده و برایش دم پهن کرده است. با این دختر به هیچ وجه آبش در یک جوی نخواهد رفت.

دختران سیاستمدار
بنابراین دختران باید در همسرگزینی سیاست داشته باشند وگرنه امید زندگی شیرین نداشته باشند این را تجارب مشاوران ازدواج می گویند. حضرت امام زین العابدین علیه السلام فرمود: هَلَکَ مَنْ لَیْسَ لَهُ حَکیمٌ یُرْشِدُهُ ؛ یـعـنى هلاک مى شود آن کسى که انسان فهیم و حکیمی او را از راهنمایی نکند.[1]
1-کشف الغمّه، ج 2، ص313.
منبع: ماهنامه خانه خوبان، محمدحسین قدیری، شماره 78، 1394.

/ 1 نظر / 27 بازدید
پودر پرپشت کننده مو

سلام در صورت تمایل به تبادل لینک ابتدا لینک مارا در سایت خود قرار دهید *اطلاعات لینک ما: عنوان : پودر پرپشت کننده مو آدرس http://shop.panizz.com/product.php?id=15 پس از قرار دادن لینک بالا در سایت خود، از طریق سایت زیر لینک خود را درج کنید http://9rang.ir/link *تبادل لینک باعث افزایش بازدید و ورودی گوگل میشود. موفق باشید