از عمو علوی بشنویم

 

با دوست من آشنا شوید. دوستی که در عرصه فرهنگی، تربیتی و تبلیغی نگاه جدیدی و کاآمدی دارد. متأسفانه هنوز که هنوز است در عصر تکنولوژی و ارتباطات برخی نگاه محدودی به تبلیغ طلاب دارند این قدر این جو سنگین است که افرادی که در حیطه منبر و خطابه کار نمی کنند و در عرصه هایی چون تدریس، داستان نویسی، شعر فعالیت دارند تردید دارند که نام خود را مبلغ بگذارند چون مسئولان تبلیغی کشور کاری در دفاع از این مبلغان نکرده‌اند. عمو علوی خود در قم انتشارات عمو علوی  را دیر نموده است. او شاعر و منتقد شعر کودک و نوجوان است. این شما و این هم عمو علوی:

یحیی علوی فرد هستم البته دوستان به من عموعلوی می گویند . در سال 1352 در روستای باغچق از توابع شهرستان بجنورد گریه هایم خنده بر لب پدر و مادرم نشاند و در سال 65 در کربلای 5 خنده های پدرم برای همیشه آسمانی شد وگریه هایم دائمی . خنده هایی که بعد ها شاعرم کرد. و مرا به راه او کشاند ؛ در حوزه علمیه بجنورد ، مشهد و قم درس خواندم . گاه گاهی پا توی کفش بزرگتر ها می کنم اما شعر کودک و نوجوان همه زندگی ام شده است . تدریس ، نقد ، نثر ، داستان وشعر هایم همه کودک است .

رشته روان شناسی ام خیلی به شعر کودکم کمک می کند . هر چند دیگر ادبیات می خوانم . شعر "فصل تقسیم رویش" من در سال 81 رویش خوبی برای من بود که در جشنواره مطبوعات کودک اول شد. هرچند در سال های 81 و 83 هم در شعر دانشجویان شاهد و در صدا و سیما جایزه گرفتم اما سال 87 و 88 برایم بسیا خاطره انگیز است . دو کتابم از چاپ خارج شدند به نام های "بهار ماندنی " و کتاب "نوآوری این است" که این دو کتاب جایزه های زیادی را نصیبم کرد: جایزه کتاب فصل ششم ، دومین جشنواره ملی بهار ، هنر آسمانی و آخرین منجی . البته "فصل ها زیبایند" در سال 1385 از من چاپ شده بود. دو مجموعه دیگر زیر چاپ دارم که باید همین روز ها خبری ازشان بگیرم . هنوز که هنوز است در جلسات مرکز تربیت مربی کودک و نوجوان شرکت می کنم.

http://alavifard.blogfa.com/

http://alavify.persianblog.ir/

/ 1 نظر / 64 بازدید
O3

به منم سر بزن