روتوش کردن عکس های قدیمی علما( آهای مذهبی ها کج سلیقگی نکنید)

روتوش کردن عکس های قدیمی علما
( آهای مذهبی ها کج سلیقگی نکنید)

سلام شما اینجا چه کار می کنید؟
وبلاگ خودتونه؟
درسته
پیری است و هزار درد، فراموشی هم یکی از اونا
حامی بدون شما = صفر
برای ماهنامه ای مطالبی می نوشتم در محل کارم صدایی شنیدم یک نفر آمده بود محل کارم و سراغ بنده را می گرفت. چندتا دوربین حرفه ای همراهش بود جل الخالق از این دوربین ها ندیده بودم.
آخه من بیچاره موقع عروسی هم به جای دوربین رفتم جلوی آینه بهش گفتم: یک آدم خوش تیپ تحویلت میدم برام نگهش دار بر می گردم. خداییش هم آینه امانت دار خوبی است هنوز هم که سال ها می گذرد وقتی میرم جلوی آینه همون آدم خوش تیپه رو نشونم میده. ای ول داره آینه، دوست یعنی آینه
آره داشتم می گفتم
چی میگفتم؟
اللهم صل علی محمد و آل محمد ها یادم اومد
آره عکاس با هیبتی که داشت گفت: من موسوی هستم
گفتم: منم ق ... ببخشید حامی هستم
گفت: من که شما را می شناسم چرا میگی حامی گفتم اینجا مجبورم مدیر سایت و اعوان و انصارش (علیهم افضل صلوات المصلین- پاچه خاری را عشقه) گفته افشای نام حقیقی اند حرام است برو تو خط مستعار آی دی گرفتی چی شد
عکاس که سرش گیج می رفت با کف دست محکم کوبید تو پیشونیش و گفت گرفتم
گفتم: راستی حالا مطمئن هستی منو میشناسی؟ اخه منو خدا میشناسه
گفتم:
حالاامرتون؟
گفت: می خوام چندتا عکس توپ از شما بگیریم و بهترین در ماهنامه استفاده می کنیم. (گفتم دیر آمدی بابا قبل از خواستگاری می آمدی که به خاطر زشتی هی جواب رد نشوم اون طوری عکس ها را می بردم می گفتم این من نیستم ها من اینم که توی عکسه)
بعد گفتم: داداش گلم، گل پسر، مسیر را اشتب اومدی سالبه جزییه عکس مکس نداره
خلاصه زور شد و چندتا عکس ازم گرفت. ( عکس ها را با دوربین دیجیتال که نشونم داد تازه فهمیدم که خوش تیپی هم بد نیست ها بیچاره زلیخا حق داشته ...)

از شوخی و موخی که بزگریم
ولی تعجبم از این ماهنامه این بود که بارها و بارها عکس قدیمی علما را که جذاب نبود را در مطالبشان می زدند بالاخره یه بار کفری شدم و تماس گرفتم و گفتم از دست شما دلخورم نه این جور بلکه اون جور.
گفت: چی شده مگه
گفتم: شما برای مطلب من که علمی ندارم و نقال سخنان علما هستم در گزینش عکس وسواس به خرج دادید چرا فلان عکس آیت الله بهاءالدینی یا آیت الله مرعشی را در ماهنامه چاپ کردید اگر عکس بهتر ندارید نزنید یا شما که طراح دارید بدهید روی عکس کار کنند سیاه قلم استفاده کنید یا عکس را روتوش کنید
به خدا من بین مردم بوده ام دیده ام وقتی افراد کج سلیقه از این عکس ها استفاده می کنند توهین می شود به علما
تذکر: البته ما هم بین عکاس هایمان که با ابزارهای مدرن می گیریم از برخی خوشمان نمی آید. در زمان قدیم تکنولوژی پیشرفت نکرده بود و همیشه همه دوربین در دست نبوده که از علما عکس های متعدد گرفته شده باشد. از سویی هم طبیعی است وقتی انسان پیر شود چهره اش شکسته می شود.
خلاصه این که در گزینش عکس علما دقت کنیم
اگر عکس جذابی در دسترس نبود عکس های موجود را روتوش کنیم یا نقاشی و ...مدد بگیریم (متأسفانه گاهی می بینیم در بزرگداشت یا وفات یا سالگرد علما عکس غیرجذاب را در بنرهای بزرگی در سطح شهر می زنند. )
در عرفان های نوپدید از رهبران این عرفان ها عکس های دقیق با وسواس گزینش می کنند. حتی یکی از این رهبران که دستگیر شده بود به جای روتوش عکس خودش را روتوش کرده بود؛ ابروهایش را تاتو کرده بود)
....
درد یکی و دوتا نیست سایت ها و سریال ها و برنامه های مستند مانند حدیث سرو و.. به درد گزینش تصویر نامناسب مبتلا هستند ( خدا همگی را شفا بده)

/ 1 نظر / 28 بازدید

حالا تو کدوم شماره قراره چاپ بشه؟ شهریور؟ ببینیم چه شکلی هستید